Index dostupnosti bydlení, který vyjadřuje, jak velkou část příjmu domácnosti vynaloží průměrná česká domácnost na splátku hypotéky, během března klesl o 0,9 procentního bodu, čímž prolomil rekord z listopadu loňského roku (29,6 %).

Příčinou poklesu indexu a tím zlepšení dostupnosti bydlení je v některých regionech mírný pokles cen bytů, ale klíčovou roli v tomto měsíci sehrál výrazný propad úrokových sazeb hypoték, které ve všech měřených kategoriích zlevnily minimálně o desetinu procentního bodu. Meziročně je nyní index dostupnosti bydlení o bezmála 3,5 procentního bodu níže.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.