Od září 2008 do května 2013 se snížila průměrná cena bytu 1+1 v České republice o 29,09 %. I přes téměř třetinový pokles jde o nejmenší rozdíl ze všech sledovaných kategorií. Největší pokles cen bytů 1+1 byl zaznamenán v období 2008–2011 (-25,84 %).

V prvních třech letech recese se na výrazném poklesu podepsalo několik významných faktorů: Obava z ekonomické krize, úsporná opatření spojená s větší mírou propuštění a zpřísnění požadavků na získání hypotečních úvěrů. V následujících dvou letech se ovšem začal propad cen postupně zastavovat. V letech 2011–2013 se snížily ceny kategorie 1+1 o 4,38 % a za poslední měsíc (duben – květen 2013) došlo dokonce k navýšení o 2,58 %.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Do roku 2008 byly ceny bytů v České republice na vzestupu, v následujících třech letech pak zaznamenaly dvojciferný propad. Poslední dva roky pokles cen zpomalil. Letošní duben však potvrzuje změnu trendu, ceny bytů v inzerátech rostou ve všech kategoriích, od garsonek přes 2+1 až po třípokojové byty.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.