Zanedlouho oslavíme spolu s našimi výkonnými bagristy již druhé výročí demolice zimního stadionu Štvanice, ale pokud by někomu bylo líto, že se v Praze žádné podobné barbarství už delší čas neodehrálo, máme tu dobrou zprávu. Přesně, jak jsem předpovídal před dvěma lety (a nebylo to úplně obtížné, přiznávám), čas se krátí dalším dvěma kulturním památkám: Paláci Svět v Libni i nádraží Vyšehrad. A setrvalý stav rozpadu hlásí i Šlechtova restaurace ve Stromovce, kterou ale někdo rafinovaně přikryl uměleckou plachtou simulující rekonstruovanou podobu, což je nepochybně i umělecky cenný přínos k všeobecným úsporným opatřením. Upřímně doufám, že za to bude někdo jednou velmi trpět.

Konec vyšehradského nádraží, jedné z nejkrásnějších staveb svého druhu v zemi, v zásadě potvrdili tenhle týden pražští radní - bohužel přesně v klasickém magistrátním stylu posledních let: každá dobrá zpráva musí být vyvážena nějakou jobovkou. Takže ta dobrá zpráva zní: Praha to se svým S-Bahnem myslí asi opravdu vážně, vedle starého smíchovského železničního mostu kvůli kapacitě patrně vznikne ještě jeden (jistě, pokud tedy někdy město dosplácí tunel Blanka) a hned za ním zcela nová zastávka Výtoň!

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru