Facebook ohlásil tržby, které překonaly odhady analytiků z Wall Street. Akcie společnosti tak povyskočily v poobchodní fázi obchodování na burze o dvě procenta.

Firma vykázala za první letošní čtvrtletí čistý zisk 219 milionů dolarů, v přepočtu 9 centů na jednu akcii. Loni ve stejném období to bylo "jen" 205 milionů dolarů.

Z pohledu tržeb ohlásil Facebook za první čtvrtletí číslo ve výši 1,46 miliardy dolarů (zhruba 28,5 miliardy korun), o 38 procent více ve srovnání s 1,06 miliardy dolarů ze stejného období minulého roku. Očekávalo se 1,44 miliardy.

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

Společnost rovněž uvedla, že její čtvrtletní příjmy z reklamy činily 1,25 miliardy dolarů, což je o 43 procent více v porovnání s loňským rokem.

Mobilní příjmy z reklamy představují podle posledních čísel zhruba třetinu z celkových reklamních příjmů.

Počet aktivních uživatelů Facebooku během čtvrtletí také vzrostl. Tzv. denních uživatelů bylo v březnu 665 milionů, což představuje nárůst o 26 procent oproti předchozímu roku.

Aktivních uživatelů z pohledu celého měsíce (března) bylo 1,11 miliardy, o 23 procent meziročně více.

Důvěra investorů ve firmu však podle analytiků zatím zůstává nízká. Naznačují to akcie firmy, jejichž cena od posledních výsledků hospodaření spíše stagnuje. Facebook vstoupil na burzu loni v květnu.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru