Jiří Šmejc poodhalil podmínky, za jakých probíhalo dělení majetku mezi ním a Petrem Kellnerem. Uvedl, že za svůj pětiprocentní podíl dostal 458 milionů eur (11,8 miliardy korun). To by PPF, základ majetku nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, oceňovalo na více než 140 miliard korun.

Šmejc současně získal 13,37procentní podíl Home Creditu, nejcennějšího aktiva PPF. Home Credit bude i nadále manažersky vést.

„Chtěl jsem mít část aktiv v penězích tak, aby mi to dávalo určitou investiční svobodu,“ říká Šmejc. „Proto jsme se domluvili na tom, že čtyři procenta Home Creditu odkoupím na úvěr, který mi poskytne skupina PPF. Navíc jsme se domluvili na tom, že mohu využívat poměrně velkou úvěrovou linku,“ vysvětluje Šmejc s tím, že jako záruka budou sloužit jeho další akcie. „Splní se tak hlavní důvod, proč jsem k osamostatnění přistoupil.“

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru