Tuzemský obchodník s elektřinou a plynem pro velkoodběratele Lumius uvažuje o výstavbě malé jaderné elektrárny. Půjde o zařízení s mnohem menším výkonem než například Temelín. Píše to týdeník Euro ve svém pondělním vydání.

"Ano, chceme si postavit vlastní menší jaderný zdroj," řekl týdeníku generální ředitel společnosti Miloň Vojnar. Firma musí najít vhodnou lokalitu, získat desítky různých povolení a licencí, vypracovat studii o dopadu provozu elektrárny na životní prostředí.

"I přes tyhle těžkosti bychom chtěli v roce 2020 začít s výstavbou," dodal Vojnar.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Malou jadernou elektrárnu zakopanou v zemi chce v roce 2020 začít stavět firma Lumius. Tyto "kapesní reaktory" jsou ve světě čím dál větší módou, existují jich už desítky, většinu využívá armáda.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.