Česká tenisová jednička Petra Kvitová postoupila do čtvrtfinále turnaje ve Stuttgartu. Domácí Julii Görgesovou porazila 2:6, 7:6 a 6:2 a v cestě k zopakování loňského semifinále jí stojí turnajová dvojka Li Na z Číny. Vyrovnaný zápas se světovou dvojkou Marií Šarapovovou odehrála další fedcupová reprezentantka Lucie Šafářová, ale ruské favoritce nakonec po více než tříhodinové bitvě podlehla 4:6, 7:6 a 3:6.

Stejně jako v předchozím duelu s jinou Němkou Annikou Beckovou bojovala Kvitová o postup ve třech setech a na kurtu strávila více než dvě hodiny. V úvodní sadě se trápila při vlastním servisu, který udržela pouze jedinkrát. I když dokázala získat podání soupeřky, prohrála hladce 2:6.

Od druhé sady však při svém podání zaváhala už jen jednou a nad Görgesovou, která kvůli zdravotním problémům dva týdny nehrála a vynechala i Fed Cup, získala převahu. Vyhraným tie-breakem si vynutila rozhodující set a v něm povolila Němce je dvě hry.

Ve čtvrtfinále Kvitová narazí na pátou hráčku světa Li Na. S vítězkou antukového Roland Garros z roku 2011 má vyrovnanou bilanci vzájemných zápasů 2:2.

Šafářová zdatně držela krok s turnajovou jedničkou a úřadující šampionkou Roland Garros Šarapovovou. Od začátku se tahaly o každou hru a ruská tenistka pro sebe rozhodla úvodní sadu brejkem za stavu 4:4. Ve druhém setu měla dlouho navrch česká reprezentantka, která vedla 3:0 a 5:3. Nezvládla sice set dopodávat, ale zkrácenou hru vyhrála 7:3 a vynutila si rozhodující sadu.

Její klíčový okamžik přišel v šestém gamu, kdy obhájkyně titulu ze stuttgartského turnaje získala brejk a následně odskočila na 5:2. Při svém podání ještě Šafářová tři mečboly odvrátila, ale pak Šarapovová při vlastním servisu potvrdila svůj postup do čtvrtfinále. V něm se utká s další bývalou světovou jedničkou Anou Ivanovičovou ze Srbska.

Kvitová (5-ČR) - Görgesová (Něm.) 2:6, 7:6 (7:4), 6:2.

Šarapovová (2-Rus.) - Šafářová (ČR) 6:4, 6:7 (3:7), 6:3.