Nejhodnotnějším fotbalovým klubem světa už není Manchester United, ale Real Madrid. Jeho cena podle magazínu Forbes proti loňsku stoupla o 76 procent na 3,3 miliardy dolarů (65 miliard korun).

Ačkoli se španělská ekonomika potýká s velkými problémy, místnímu klubu se daří.

"Real Madrid stabilně vydělává nejvíce ze všech fotbalových týmů na světě, navzdory španělskému hospodářskému poklesu. Klub prosperuje pod vedením svého prezidenta a miliardáře Florentina Pereze, díky superhvězdám jako Cristiano Ronaldo na hřišti a trenérovi José Mourinhovi na lavičce, napsal Forbes.

Manchester spadl z první příčky žebříčku vůbec poprvé od roku 2004, kdy jej Forbes sestavuje. Hodnota klubu z Anglie se přitom také zvýšila: aktuálně je odhadována na 3,2 miliardy dolarů.

Další příčky patří Barceloně (2,6 miliardy dolarů), londýnskému Arsenalu (1,33) a Bayernu Mnichov (1,31). Stejné kluby tvořily nejlepší pětici i před rokem. Ekonomičtí odborníci při určování hodnoty klubu berou v potaz například příjmy, výnosnost nebo míru zadlužení.

Real, Manchester a Barcelona nyní také ekonomicky vévodí všem sportovním klubům na světě. Až za nimi jsou baseballisté New Yorku Yankees (2,3 miliardy dolarů) a celek amerického fotbalu Dallas Cowboys (2,1).

Nejlépe placeným fotbalistou světa je David Beckham, který nyní hraje ve francouzském týmu Paris St.Germain. Na druhém místě je Ronaldo z Realu Madrid.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru