Po pětiletém útlumu způsobeném krizí začíná zase nabírat dech zájem o firemní úvěry. Podnikatelé jsou stále velmi opatrní, přesto si ale začínají opět brát více půjček. Trend potvrzují tuzemské banky. Za růstem poptávky stojí nízké úrokové sazby i potřeba obnovovat technologie po několika letech úspor.

"Celkový objem firemních úvěrů, které jsme poskytli, vzrostl z roku na rok o 12,7 procenta. Naše očekávání dalšího vývoje poptávky po firemních úvěrech jsou pozitivní, i nadále očekáváme dvojciferný růst," říká Pavel Zúbek z GE Money Bank.

Rostoucí poptávku po firemních úvěrech potvrzují také další banky jako ČSOB či Česká spořitelna. "V meziročním porovnání prvního čtvrtletí rostou průměrné objemy úvěrů poskytnuté lokálním korporátním klientům o 10,5 procenta, celkem o 11,5 miliardy," uvedl Petr Witowski, ředitel úseku firemní klientely České spořitelny. 

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru