Prodejna Telefóniky v Berouně běžně zavírá v šest hodin večer. Kvůli velkému zájmu o nové neomezené tarify se tam ale v úterý večer pracovalo podstatně déle.

"Normálně máme za jeden den přibližně 100 až 150 zákazníků. Včera jich tu bylo přes 500," říká jedna z prodávajících.

I pobočky dalších mobilních operátorů zavalují zástupy lidí. 

Revoluční novinka českého telefonního trhu, neomezené tarify, totiž strhla během pouhých pár dnů obrovský zájem. Přes sto tisíc lidí opouští své staré a o poznání dražší tarify. 

"Během uplynulých čtyř dnů nás kontaktovaly desítky tisíc zákazníků. Provoz na lince vzrostl oproti běžným dnům trojnásobně," říká Veronika Exnerová z Vodafonu. 

Obrovský zájem hlásí i v Telefónice, která "mánii" s neomezenými tarify minulý týden odstartovala. "Registrujeme několik desítek tisíc žádostí o aktivaci nových tarifů," potvrzuje mluvčí společnosti Hany Farghali.

Také T-Mobile, který neomezené tarify spustil až v sobotu, jako poslední z trojice mobilních operátorů, zaznamenal nárůst poptávky na infolinkách.

Většina lidí volí podle Farghaliho rovnou nejvyšší neomezený tarif. A jak mluvčí Telefóniky potvrzuje: "Takhle extrémní nápor jsme nečekali."

Operátoři posilují personál

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

Mobilní operátoři proto zvyšují počty svých prodavačů v pobočkách a personálně posilují také obsazení zákaznických linek.

"Už během pátku jsme výrazně posílili kapacitu na všech našich call centrech a do prodejen jsme povolali personál tak, aby byla kontinuálně zajištěna obsluha všech pokladen," doplňuje Exnerová. 

Přesto se před některými pobočkami stojí fronty a obsluha nezvládá zájemce o nové tarify odbavovat. V některých prodejnách dokonce hostesky rozdávaly lidem kvůli dlouhému čekání vodu. 

Na cenovou válku mezi operátory nyní doplácejí hlavně malé a střední firmy, které mají nyní často vyšší ceny než běžní zákazníci. Právě na ně se chtějí mobilní operátoři zaměřit nyní. 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru