Byl to pro místní šok, když stavební firma začala kácet vzrostlé stromy a nakonec zbytky parku nedaleko Vítězného náměstí v pražských Dejvicích obehnala ohradou.

Na obecním pozemku totiž vzniká administrativní budova s názvem The Blox, kterou staví společnost bývalých spolumajitelů firmy Czech Coal Petra Pudila a Vasila Bobela BPD development. Jde sice jen o první z řady staveb, které mají doplnit okolí stanice metra Dejvická, kvůli kácení už ale vyvolala silné emoce.

Rozhořčené reakce se objevují především na internetu, přestože podle radnice Prahy 6 během příprav proti projektu nikdo neprotestoval. Nicméně zástavba zelené plochy vzbuzuje kromě nelibosti místních zároveň i otázku úbytku ploch zeleně v širším centru hlavního města.

Zástavba je logická, míní urbanista

"Ubývání zeleně je velký problém, ale myslím si, že musíme vnímat, kde to je. Jde o tak atraktivní místo, že zástavba je tam logická. Chápu, že to místním vadí, ale v centru také musíte akceptovat, že nemáte tolik zeleně," řekl IHNED.cz urbanista Karel Maier vyučující na Fakultě architektury ČVUT.

Rozhodující roli hrál fakt, že většina plochy pozemku byla vedena jako stavební parcela. "Už od dvacátých let minulého století byl přes 50 let zastavěn tzv. úřednickou kolonií. Ta byla zbourána," připomněl mluvčí Prahy 6 Adam Halmoši.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.