Prostřednictvím Airbnb si loni našlo krátkodobé bydlení v soukromém bytě, domě, zámku či na ostrově 3 miliony lidí po celém světě. V Praze loni díky této službě našlo bydlení více než 21 tisíc turistů.

Americká firma teď svou strategii ve střední a jihovýchodní Evropě nově zaměřila na Česko, Maďarsko a Řecko, kde hledá partnery - majitele nemovitostí.

"V těchto zemích vidíme největší růst a také největší lásku k naší komunitě," říká Lena Sönnichsenová, která je zodpovědná za public relations a sociální média společnosti pro Německo, střední a východní Evropu a Asijsko-pacifický region.

HN: Proč jste navštívili zrovna Česko? Proč ne třeba Polsko nebo Slovensko?

Teď jsme byli v Maďarsku a jedeme do Řecka. V těchto zemích vidíme největší růst a také největší lásku k naší komunitě a k službám, které nabízíme. Loni se v Česku prostřednictvím Airbnb ubytovalo více než 21 tisíc turistů. O rok dříve jich bylo jen 4800. Jsme přesvědčeni, že v České republice existuje pro naši komunitu výrazný růstový potenciál.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru