Kubánský národní balet přišel o sedm svých členů, kteří se rozhodli emigrovat. Šest tanečníků, kteří se již nacházejí ve Spojených státech, ve čtvrtek absolvovalo konkurz do sboru Cuban Classical Ballet of Miami. Sedmý tanečník prozatím zůstává v Mexiku. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž tanečníci – ve věku od dvaceti do čtyřiadvaceti let - emigrovali z ekonomických důvodů.

"Chceme tu tvrdě trénovat, splnit si sen tancem a ekonomicky pomoci svým rodinám na Kubě," řekla čtyřiadvacetiletá Annie Ruiz Diaz, která začala profesionálně tančit v šesti letech. V kubánském Národního baletu působila posledních sedm let.

"Je mi jedno, zda budu tančit klasický, současný nebo neoklasický balet. Hlavně abych tančil," uvedl další z emigrantů Ruis Díaz. Ten okolnosti útěku popsal v noci na pátek jako host televizního pořadu Sevcec a Fondo, který regionální stanice América TeVé vysílá ve španělštině.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.