Až doposud se "dějiny" hudebního festivalu Struny podzimu dělily na dobu, kdy se odehrával na Pražském hradě, a etapu posledních devíti let, během nichž byl festival rozprostřený po různých sálech v Praze.

Ve středu se začala rodit další éra. Umělecký ředitel Marek Vrabec a výkonná ředitelka Dana Syrová totiž přebírají i doposud konkurenční festival Dvořákova Praha. Jeho intendant Vladimír Darjanin odchází z funkce, končí také ve správní radě a dokonce už odprodal svůj podíl.

"Festival jsem vymyslel, zrealizoval a pět let jsem ho budoval. Začátkem letošního roku jsem však z vlastní strany dal podnět k tomu, abych skončil na pozici šéfa. Svůj podíl jsem prodal, nyní dochází k vypořádání a k poslednímu dubnu odejdu z pozic intendanta festivalu Dvořákova Praha i předsedy správní rady Akademie klasické hudby," řekl HN Darjanin.

Za festival naposledy předá Cenu Antonína Dvořáka, což se odehraje 30. dubna na půdě pražského magistrátu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.