Společnost Tesco Mobile, která chce poskytovat služby takzvaného virtuálního operátora, získala od Českého telekomunikačního úřadu osvědčení, podle kterého může podnikat na tuzemském telekomunikačním trhu. V úterý to oznámil mluvčí Tesco Stores Jan Dvořák.

Maloobchodní řetězec úřadu oznámil, že bude poskytovat veřejně dostupnou telefonní službu, přenos dat a službu přístupu k internetu. Tesco hodlá spolupracovat s operátorem Telefónica, který je také polovičním vlastníkem společnosti Tesco Mobile ČR.

Řetězec chce klienty virtuálního operátora nalákat hlavně z řad svých zákazníků. SIM karty bude prodávat 232 obchodů Tesco, k dostání budou také v e-shopu řetězce. Služby chce spustit letos v létě.

Na českém trhu zatím působí od listopadu loňského roku virtuální operátor BLESKmobil vydavatelství Ringier. Za tři měsíce získal přes 100 tisíc zákazníků. Vsadil na nízké ceny a jednoduché služby. Cenu volání z předplacené karty snížil na 2,50 Kč za minutu.

O vytvoření virtuálního mobilního operátora nyní jedná i vydavatelství Mafra se společností T-Mobile. Mohl by se jmenovat Mobil.cz, jako jeden ze serverů Mafry, který se zabývá mobilními technologiemi. S T-Mobilem se na virtuálním operátorovi dohodla již firma GTS, která jej chce zaměřit na služby pro firemní zákazníky.

Vznik virtuálních operátorů částečně uspíšila aktivita Českého telekomunikačního úřadu, který chce pro mobilní firmy v rámci regulace trhu zavést povinnost zveřejnit velkoobchodní nabídku.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru