Společnost RWE od května sníží ceny plynu pro domácnosti o více než deset procent.

Rodinný dům se spotřebou 25 MWh tak zaplatí ročně až o 5500 korun méně, byt se spotřebou 12 MWh ušetří zhruba 2600 Kč, řekl deníku Právo člen představenstva RWE Tomáš Varcop.

"Nyní se budeme více věnovat ceně. Od května klesnou ceny zemního plynu pro koncové zákazníky o více než deset procent. Je to největší sleva za mnoho let," řekl Varcop.

RWE tak reaguje na to, že Češi v poslední době při hledání nejlevnější ceny stále častěji mění dodavatele energií.

"Kromě toho nabízíme speciální prémii ve výši až tři tisíce korun podle výše odběru těm našim zákazníkům, kteří platí spolehlivě a včas, protože chceme ocenit dlouhodobý vztah," dodal Varcop.

Podle týdeníku Ekonom skupina RWE rychle ztrácí podíl na trhu s plynem v Česku. Podle statistiky operátora energetického trhu OTE, kterou má týdeník k dispozici, loni na RWE připadalo jen 41,5 procenta. Tržní podíl největšího hráče se za jediný rok scvrkl o 11 procentních bodů.

Další velcí dodavatelé plynu bezprostředně tak výrazné zlevnění nechystají.

"Nepočítáme, že bychom od května upravovali ceny, v dalších měsících je to možné. Vzhledem k tomu, že vstupujeme do období s nižší spotřebou, nepředpokládám, že bychom ceny zvyšovali, spíše naopak," řekl IHNED.cz mluvčí E.ON Vladimír Vácha.

"Plynárenské společnosti mohou podle zákona měnit ceny třeba každý měsíc, jen o tom mají povinnost zákazníka o měsíc dříve informovat. Na druhou stranu řada našich odběratelů má ceny fixované třeba na rok," dodal Vácha.

Možné mírné snížení cen naznačuje Pražská plynárenská.

"My jsme zlevnili v podstatě už před zimou, když jsme našim zákazníkům nabídli slevu 6,5 % při prodloužení smlouvy o dva roky. Něco připravujeme i na léto, ale ještě to není schválené představenstvem," řekl mluvčí Pražské plynárenské Miroslav Vránek.

Srovnání dodavatelů plynu

Jednoduše a online porovnejte ceny všech dodavatelů plynu a uzavřete smlouvu s tím nejvýhodnějším.

>> Spočítat cenu plynu

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru