Renata Mrázová
generální ředitelka / ING Pojišťovna ČR a SR /
2. místo v žebříčku 2012

25 žen českého byznysu

Od 29. března do 10. května 2013 mohou čtenáři Hospodářských novin a IHNED.cz. nominovat ženy do žebříčku

TOP 25 žen českého byznysu a

TOP 5 žen veřejné sféry.

On-line nominační formuláře, pravidla a další informace k letošní anketě najdete na www.ihned.cz/25zen.

Každá žena může být úspěšná. Podstatné ale je, aby se realizovala v něčem, co je pro ni důležité a co ji naplňuje. Je pravda, že v byznysu doposud dominují muži. Bohužel možná i kvůli tomu mají ženy tendenci se podceňovat.

Často je příčinou nedůvěry v sebe samu přesvědčení, že je třeba být ve všem perfektní. To jsou ale naprosto scestné úvahy! Ženám, kterým imponuje byznys, doporučuji: dělejte to nejlíp, jak umíte, a zůstaňte u toho ženami.

Vlastnosti, jež jsou ženám vlastní - empatie, smysl pro rovnováhu mezi pracovním a rodinným životem či přirozená tendence hledat harmonické řešení - jsou v byznysu a světě vůbec třeba jak sůl.

Ostatně i mnohé studie už dokazují, že více žen v rozhodujících rolích by společnosti prospělo nejen hmotně, ale i "duševně".

 

Karolína Topolová
generální ředitelka / AAA Auto /
1. místo v oborovém žebříčku Obchod a služby

Důležité je hlavně se nebát obecného předsudku, který říká, že žena nemá šanci stát se vrcholovým manažerem. A také nesnažit se být mužem, ale umět muže pochopit.

Hodně rovněž pomůže, když se člověk umí zasmát sám sobě. Pro mě osobně bylo asi nejtěžší získat si respekt kolegů v jednom z nejvíce "mužských" druhů podnikání, jaký na našem trhu existuje.

 

Michaela Chaloupková
členka představenstva / ČEZ/
1. místo v oborovém žebříčku Energetika a těžba nerostných surovin

Z mého pohledu bylo nejobtížnější právě prosadit se v ryze "mužském byznyse", kterým bezpochyby energetika je, a přesvědčit, že "na to mám".

Řekla bych, že díky mému umístění v anketě více lidí, a nejen odborné veřejnosti, zajímají mé názory na postavení žen ve společnosti, týkající se například rovných příležitostí v pracovním uplatnění či skloubení rodiny a práce.

Zároveň mi to umožňuje vlastním příkladem povzbuzovat ženy, že se lze prosadit ve vysoké manažerské funkci a zároveň si udržet plnohodnotný rodinný život.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru