Výrobci oceli mohou slavit. Loni dosáhla světová produkce nového rekordu, surové oceli se vyrobilo 1,548 miliardy tun. Meziročně to představuje růst o 1,2 procenta.
Za novým rekordem stojí hlavně výrobci v Asii a Severní Americe. Nejvíc v tomto poli posiluje Čína, která už nyní vyrábí přes 46 procent celosvětové produkce oceli. Druhé Japonsko vytvoří jen necelých sedm procent.
Proti asijskému růstu je evropská a jihoamerická produkce v útlumu. Výroba v Evropě se loni propadla téměř o pět procent. Za propadem je hlavně slabá poptávka v automobilovém průmyslu.
Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:
- Mobilní aplikaci HN
- Web bez reklam
- Odemykání obsahu pro přátele
- On-line archiv od roku 1995
- a mnoho dalšího...
Byznys
Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?
Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.
Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.
Přihlásit se k odběru