Chcete vidět na trzích nová a nová historická maxima? Není problém, protože to, co trhy táhne v krátkém období, může být absolutně iracionální. V současnosti je tato iracionalita dána centrálními bankami, které se za každou cenu snaží udržet ceny rizikových aktiv na vysokých úrovních.

Proto vidíme na celém světě guvernéry/šéfy centrálních bank, jak povolují kohoutky s likviditou, která končí v komerčních bankách.

Mají-li banky likviditu, tak mohou na trhu vesele kupovat, což je hlavním tahounem současného růstu rizikových aktiv. K tomu se samozřejmě nabalují investoři-opozdilci, kteří se bojí, že jim investiční příležitost „ujela/ujede“.

V článku se dále dozvíte

  • Extrémně uvolněná monetární politika nedovoluje nyní trhům výrazně oslabit, protože jakýkoliv propad je ihned "koupen", myslí si hlavní analytik Michal Valentík z ČP Investu. Růst akciových indexů ale nebude trvat věčně.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru