V pořadí devátou Čekou Miss se v sobotu večer stala studentka Vysoké školy finanční a správní Gabriela Kratochvílová. Titul Česká Miss World 2013, což je ekvivalent k I. vicemiss, vyhrála Lucie Kovandová. Na třetím místě skončila dívka s číslem 4 Monika Leová. Získala titul Česká Miss Earth 2013.

Devátý ročník soutěže krásy Česká Miss proběhl v sobotu večer v Hudebním divadle Karlín. Deset finalistek se během večera představilo v klasických disciplínách, jako je promenáda v plavkách, ale také v netradičních soutěžních disciplínách, které dívky plnily během soustředění na Filipínách.

Pozvání na slavnostní galavečer přijala také jedna z nejkrásnějších žen světa, italská herečka Ornella Muti, která se představila v roli předsedkyně odborné poroty a na konci večera vyhlásilu vítězku, jíž poté osobně předala korunku.

V porotě vedle ní usedli například ředitelka soutěže Michaela Maláčová, zpěvačka Marie Rottrová, herec Miroslav Donutil nebo herec Martin Kraus.

Vítězka soutěže Gabriela Kratochvílová byla poprvé oceněna už na počátku večera. Za svou Miss si ji zvolili i posluchači rádia Frekvence 1. Kromě titulu Česká Miss rádia Frekvence 1 získala také poukaz na moderátorský kurz.

Kratochvílová je zároveň první vítězkou v historii, která má krátké vlasy. "Možná už lidé chtěli změnu stejně jako já. Jednou jsem se já rozhodla pro krátké, tak třeba si teď národ řekl, že chce krátkovlasou vítězku," řekla Česká Miss 2013 těsně po vítězství serveru IHNED.cz.