Zájem Čechů o luxusní vily a velké apartmány v centru Prahy neochabuje. Naopak Rusové začínají nakupovat nemovitosti jinde a místo nich přicházejí častěji například investoři z Kazachstánu.

"Věřím, že u nás brzy začne stoupat aktivita čínských investorů," říká Vladimír Gulla, ředitel české pobočky Sotheby´s International Realty.

Před rokem byla nabídka luxusních nemovitostí podstatně slabší, než je tomu nyní. Jak se vyvíjí trh s drahými vilami, apartmány a zámky? 

Nabídka je nyní určitě větší. U nás je to dáno i tím, že jsme na trhu třetí rok a naše portfolio postupně narůstá. Zároveň ale postupně dochází k oživení samotného trhu nemovitostí, i když to je zatím skromné.

Čím je to oživení dané, lidé odcházejí z Česka a zbavují se luxusních nemovitostí?

Myslím, že ne. Především jde o to, že zase začíná oživovat poptávka, je více zájemců o koupi. Díky tomu vzrostl i zájem prodávajících, protože cítí možnost nemovitost prodat za rozumnou cenu. Před několika lety byl trh prakticky na dně a ceny se tomu musely přizpůsobit. Každý, kdo chtěl prodat za rozumnou cenu a nebyl nucen prodávat, tak to podržel.

To ale nejde dlouho a nyní je ten okamžik, kdy začínají znovu přicházet na trh. Prodávající už pocítili, že je trh dostatečně živý na to, aby dokázali nemovitost prodat za rozumnou cenu. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru