Krajský soud v Ostravě ve čtvrtek odmítl insolvenční návrh na výrobce nákladních vozidel Tatra. Návrh neobsahoval všechny rozhodné skutečnosti a pro takové vady nebylo možno v řízení pokračovat, uvedla mluvčí soudu Lucie Böhmová. Insolvenční návrh podala ve středu kvůli dluhu 227 232 korun pražská společnost Severočeská správa nemovitostí.

Dražba automobilky plánovaná na pátek 15. března se tedy uskuteční. Dražební jednání proběhne v sídle Exekutorského úřadu Cheb. Vyvolávací cena bude 200 milionů korun.

Exekuce byla nařízena usnesením Okresního soudu v Novém Jičíně v únoru. Oprávněným subjektem je společnost Composite Com.

Předsedou představenstva společnosti Composite Com je podnikatel Jaroslav Strnad, spojený s firmou Excalibur Army, která se zabývá obchodem s vojenským materiálem. Podle týdeníku Ekonom se společnost Excalibur Army tímto krokem snaží dostat do vedení kopřivnické automobilky. Mediální zástupce firmy Andrej Čírtek už dříve potvrdil, že věřitel má zájem na tom, aby Tatra dále pokračovala ve výrobě a nemusí se obávat ani o plynulé provozní financování.

Od dražby si věřitel slibuje příchod silného vlastníka, který převezme všechny pohledávky, závazky související s podnikem i veškeré smluvní vztahy. Dražba by také měla napovědět, jaká je skutečná hodnota firmy.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru