Fotbalová superneděle je u konce. Vedoucí Plzeň, druhá Sparta, čtvrtý Jablonec a pátá Mladá Boleslav. Všechny tyto kluby se předvedly v ostré akci. Předehru jim od 15 hodin přichystal souboj Teplic se Slováckem, které na venkovním hřišti vyhrálo suverénně 4:0.

Souboj první Viktorie Plzeň s Mladou Boleslaví, která sedm kol nepoznala hořkost porážky, ovlivnily červené karty na obou stranách. Plzeň ale dokázala i proti tvrdé obraně dvakrát skórovat a udrží se tak na čele tabulky.

Devatenácté kolo uzavřela večer pikantní bitva pražské Sparty s Jabloncem. Velká pozornost se v zápase upírala na sparťanského kanonýra Davida Lafatu, který k Pražanům přestoupil právě z Jablonce. Utkání skončilo remízou 2:2.

Baroš na sebe strhl pozornost

Hlavní událostí probíhajícího 19. kola Gambrinus ligy byl bezpochyby hattrick bývalého reprezentačního kanonýra Milana Baroše, který zařídil Ostravě vítězství 3:0 nad Hradcem Králové. Rozhovor s navrátilcem do českého fotbalu si můžete přečíst ZDE.

11:00
Jihlava dostala příděl v Olomouci

Fotbalisté Jihlavy sice dlouho drželi bezbrankový stav na půdě olomoucké Sigmy, po červené kartě Karlíka a změně stran ale nakonec třikrát inkasovali. "Vyloučení nechci zpochybňovat, to bylo spíše hloupostí hráče, který se žlutou kartou takto fauloval. Ale bylo to zlomovým bodem zápasu," zhodnotil duel trenér vysočiny Komňacký.

Domácí kouč Pivarník, který dříve v Jihlavě působil, se zase po červené kartě bál, aby se hosté ještě víc nesemkli. "Zdůrazňoval jsem hráčům, aby hráli trpělivě, čekali na šance, naštěstí přišly a proměnili jsme je," těšilo slovenského trenéra ve službách Hanáků (na snímku).

11:10
Sparťan Vaclík už 483 minut neinkasoval

Brankář pražské Sparty Tomáš Vaclík už dlouhých 483 minut nelovil míč ze své sítě. Naposledy ho překonal na začátku listopadu loňského roku na hřišti Mladé Boleslavi Jakub Mareš. Pokud Vaclík vychytá další nulu i proti Jablonci, dostane se před slávistu Kamila Čontofalského, jenž zatím drží rekord letošní sezony s 525 minutami bez obdržené branky.

Na ligové maximum Petra Čecha (na snímku s Vaclíkem vlevo), které činí 903 minut, si ale ještě musí počkat.

11:35
Mladá Boleslav se těší na souboj neporazitelných

Zatímco fotbalisté Mladé Boleslavi nepoznali hořkost porážky sedm zápasů, jejich dnešní soupeř z Plzně neprohrál už osm duelů v Gambrinus lize. Souboj na Městském stadionu, který startuje před televizními kamerami natradičně v 15:25, tak buď skončí remízou, nebo ukončením jedné ze dvou úctyhodných sérií.

Nad oběma kluby ale ční letenská Sparta, která bodovala ve všech z posledních devíti utkání. Naposledy odešla poražena v pražském derby se Slavií.

12:15
Nejlepší útok bez Lafaty vs. nejlepší obrana bez Jarošíka

Poslední utkání 19. kola nabídne souboj nejlepší obrany ligy proti nejlepšímu útoku. Jenže jablonecká ofenziva v zimě výrazně utrpěla odchodem Davida Lafaty (na snímku) právě do Sparty a na jaře se Severočeši trefili ve dvou zápasech jen dvakrát, přestože si jak proti Liberci, tak i proti Brnu dokázali vytvořit obrovské množství šancí.

Sparťané, kteří zatím inkasovali jen dvanáctkrát, zase budou postrádat zraněného veterána Jiřího Jarošíka, jenž na podzim tvrdil muziku v obranné řadě.

12:30
Teplice lákají fanoušky i na novopečeného otce

Teplický fotbalista Aidin Mahmutovič se v pátek stal poprvé otcem, když jeho žena Amina porodila syna Afana. Podaří se bosenskému útočníkovi vstřelit proti Slovácku na oslavu nějaký gól?

Do sestavy Severočechů se také po absenci vrací brankář Tomáš Grigar a další Bosňan Admir Ljevakovič, jenž pykal za osm žlutých karet a na jaře si ještě nezahrál. V rozhovoru na oficiálních stránkách Teplic se defenzivní záložník nechal slyšet, že je nejvyšší čas, aby začali chodit diváci. "Budeme potřebovat každého fanouška," řekl Ljevakovič. Vyslyší ho příznivci žluto-modrých?

Zdroj: facebook.com

13:00
Pikantní souboj čeká Libora Doška

Útočník Slovácka Libor Došek se od 15 hodin představí na stadionu, který moc dobře zná. V Teplicích totiž rok a půl působil. "Ale že bych z toho byl nějak přemotivovaný, to určitě ne," nechal se slyšet na klubových stránkách moravského celku.

Slovácko na severu Čech ještě nikdy v historii nezvítězilo, přesto si podle Doška jede do Teplic pro body. "Nebude to nic jednoduchého, ale hrají doma a budou pod velkým tlakem," věří vysoký forvard.

Zdroj: fcslovacko.cz

13:40
Těším se proto, že jde o titul, říká ex-jablonecký Lafata

Ačkoliv nedělní zápas je první pro Davida Lafatu, ve kterém se postaví proti "svému" Jablonci, více ho zajímá, že jde o souobj o titul. "Bodový odstup je minimální, takže se na utkání těším více z důvodu, že jde o titul," tvrdí na oficiálních strankách Pražanů nyní už sparťanský hrot Lafata.

Malé obavy má ale prý z toho, jak se proti němu postaví jeho bývalí fanoušci. "Něco nepříjemného se stát může, i když jsem s nimi neměl nikdy problém. Ale je to jejich věc, navíc přes sparťanské fanoušky nebudou slyšet," doplnil jedenatřiectiletý střelec.

14:30
Teplice - Slovácko

Úvodní sestavy:

Teplice: Grigar - Kaufman, Ljevakovič, Vachoušek, Kerič, Vondrášek, Jablonský, Rosa, Chovanec, Mahmutovič, Litsingi

Slovácko: Melichárek - Reinberk, Došek, Hlúpik, Hofmann, Valenta, Kuncl, Mezlík, Kerbr, Volešák, Trousil

Rozhodčí: Jech - Mencl, Moláček

15:07
Plzeň se postaví Mladé Boleslavi bez Rajtorala

Trenér Plzně Pavel Vrba nechává v Mladé Boleslavi odpočívat Františka Rajtorala, na jehož místě na kraji zálohy nastoupí Martin Fillo. V útoku Plzně bude od úvodu hrát Stanislav Tecl, Marek Bakoš je na lavičce.

15:31
Slovácko vede v Teplicích 2:0

Po neproměněném samostatném úniku zahrozili hosté. K zapomenutému míči na hranici malého vápna se pak dostal Libor Došek, který už měl snadnou pozici. Druhou branku Slovácka vstřelil po standardní situaci Jiří Valenta.

15:51
Plzeň je zatím v Boleslavi nevýrazná

V Mladé Boleslavi je odehráno dvacet minut. Ačkoliv se Plzeň snaží držet míč, působí mdle a největší příležitost měli zatím domácí. Štohanzl vypálil ostře z hranice velkého vápna, Kozáčik jeho střelu vytáhl.

16:14
Těsně před koncem půle vstřelila Plzeň branku

Plzeň vede v Mladé Boleslavi po poločase 1:0. Branku hosté vstřelili ve 45. minutě. Fillo přetáhl centr na zadní tyč, kde Kovařík vrátil balon před branku a Kolář z malého vápna skóroval. Jinak se ale Západočeši těžko vyrovnávají s agresivním stylem domácích, kteří za fauly nebo protesty nasbírali už čtyři žluté karty. Plzeňští předtím dvakrát solidně ohrozili branku Boleslavi, Procházkova střela byla zblokována a Horváth mířil z trestného kopu mimo.

16:31
Slovácko porazilo suverénně Teplice

Slovácko vyhrálo v Teplicích drtivým rozdílem 4:0. Dvě branky vstřelil útočník Libor Došek, který nejprve otevřel skóre zápasu a nakonec střeleckou kanonádu Slovácka sám dokončil.

16:56
Filo dostal druhou žlutou a Plzeň bude dohrávat o deseti

Plzeň bude dohrávat závěrečných pětadvacet minut o deseti hráčích, po druhé žluté kartě byl totiž vyloučen Fillo. Zdálo se, že rozhodčí Bílek mu druhou žlutou kartu po faulu na Ščuka ani dát nechtěl, ale domácí hráči na něj vyvinuli takový tlak, že Filla nakonec vyloučil. Krátce předtím měl šanci Štohanzl, ale Kozáčik byl už blízko a jeho pokus zneškodnil. Ani Plzeň nedokázala dotáhnout žádný ze svých brejků a i ona ve druhé půli přitvrdila.

17:03
Lavička: Pozor musíme dát především na protiútoky Jablonce

Trenér Sparty Vítězslav Lavička se obává rychlých protiútoků Jablonce. "Jejich hra je založená na dobře organizované hře dozadu a následných výpadech," řekl před zápasem. "Mají dost kreativních hráčů, kteří dokážou pozlobit kteroukoliv obranu," dodal. Proti svému bývalému klubu nastoupí i střelec David Lafata a Lavička chce využít jeho zkušeností z Jablonce. "David jejich hru dokonale zná a rádi jeho poznatky využijeme," řekl kouč.

17:06
Také Boleslav bude dohrávat jen v deseti

O výhodu jednoho hráče se Boleslav sama připravila, protože v 77. minutě byl také po druhé žluté kartě vyloučen Lukáš Magera. A to vzápětí mohou být domácí rádi, že nepřišli ještě o Jarolíma, který se žlutou kartou na kontě stáhl unikajícího Bakoše. Rozhodčí Bílek byl nyní benevolentní. Boleslavští si během krátké pauzy vytvořili jednu šanci, Štohanzl ale balon dobře netrefil. Jan Malý

17:10
Plzeň vede v Boleslavi 2:0

Plzeň v 83. minutě zvyšuje na 2:0, kapitán Horváth proměnil penaltu. Tu sudí nařídil poté, co střídající Rajtoral vycvičil Sivriče a ten ho poté podkopl.

17:18
Plzeň slaví výhru a udrží se tak na čele ligové tabulky

Plzeň vítězí v Mladé Boleslavi 2:0, když branky dávali Daniel Kolář a Pavel Horváth z penalty. Plzeňští tak jistě i po tomto kole zůstanou v čele tabulky.

19:54
AC Sparta Praha : FK Baumit Jablonec, zahajovací sestavy

AC Sparta Praha: Vaclík – Zápotočný, Švejdík, Holek, Hybš – Kadlec, Matějovský, Vácha, Krejčí – Lafata, Kweuke

FK Baumit Jablonec: Valeš – Rossi, Beneš, Novák, Jablonský – Zoubele, Piták, Čížek, Loučka, Vaněk – Třešňák

Rozhodčí: P. Královec - R. Slyško, M. Wilczek (L. Kovařík)

20:18
Sparťané nastřelili tyč

Sparťansko kanonýra Lafatu na poslední chvíli vychytal brankář Valeš. Následně dorážel Kweuke, který akrobatickými nůžkami nastřelil tyč. Na Spartě se tak stále hraje bez branek.

20:59
Jablonec se těsně před poločasem ujal vedení

Přestože byla Sparta aktvinějším mužstvem prvního poločasu, spokojenější mohou být hosté. Ti se ve 44. minutě ujali vedení 1:0 brankou Čížka, který dalekonosnou ranou k tyči nedal Vaclíkovi šanci.

21:12
Sparta jde do kolen, Jablonec vede už 2:0

Krátce po začátku druhé půle zvyšují hosté vedení. Znovu se trefil Tomáš Čížek, který překonal Vaclíka střelou do protipohybu na zadní tyč.

21:37
Sparta vykřesala naději, snížila na 1:2

Tomáš Přikryl dorazil nekompromisně do jablonecké sítě míč, který předtím fatálně neudržel gólman Valeš.

21:40
Tlak Sparty

Domácí mají ve druhém poločase navrch, Jablonec se nemůže dostat do hry. Smůkla se ale lepí na kopačky sparťanských zakončovatelů.

21:46
Sparta vstala z mrtvých, vyrovnáno na 2:2

Tomáš Zápotočný propasíroval míč to sítě nejistého Valeše po centru z levé strany.

21:50
Závěrečný nápor Sparty

Domácí hrají v nastaveném čase na polovině Jablonce. Usilovně se snaží o vyrovnání a před brankou hostí je hodně dusno.

21:53
Sparta bere bod za vybojovanou remízu 2:2

Utkání končí po dramatické koncovce. Jablonec držel Spartu téměř hodinu na uzdě a vedl. Pak se Spartě podařilo změnit obraz hry a zaslouženě vyrovnat.

22:17
On-line končí. Plzeň dál vede ligu o 3 body

Fanoušci Sparty si po zápase pochvalují útočníka Bednáře i to, že jejich tým ukázal charakter. Plzeň přesto vede tabulku se 41 body, Sparta má na druhém místě bodů 38. S tímto konstatováním se s Vámi loučíme, děkujeme za pozornost a s pozdravem „sportu zdar“ přejeme dobrou noc.