To, co začala parta kolem majitele kladenského týmu Jaromíra Jágra v době, kdy v NHL byla výluka, dokončili Pavel Patera a spol. v pátém zápase předkola play-off a zahrají si ve čtvrtfinále proti Slavii.

České Budějovice také nevyužily vedení 2:1 na zápasy alepřed svými fanoušky v rozhodujícím duelu dvakrát vedly, ale nekonečné prodloužení, které stanovilo nejdelší zápas historie této soutěže, zvládly lépe Vítkovice. Ty teď narazí na hokejisty Zlína.

Rozhodl jediný gól

Hokejisté Pardubic mistrovský titul neobhájí. V rozhodujícím pátém utkání předkola play-off extraligy prohráli v Kladně 0:1 a v sérii podlehli 2:3 na zápasy. Kladno si tak zahraje poprvé od roku 2008 čtvrtfinále, kde Pardubice naopak poprvé od stejného roku chybějí.

Kladno nastoupilo bez útočníka Miloslava Hořavy, šéf střídačky Pardubic Miloš Říha nasadil i přes dvě vychytané výhry do branky místo Martina Růžičky Salfického. Toho překonal ve 32. minutě po Zohornově vyhození a Paterově přihrávce ránou z levého kruhu Jass. Hosté měli několik možností vyrovnat, ale Cháberu překonat nedokázali.

Rytíři Kladno - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka a nahrávky: 32. Jass (Patera, David Růžička). Rozhodčí: Hribik, Polák - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:10, navíc Brendl (Pardubice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6108. Konečný stav série: 3:2.

Kladno: Chábera - L. Procházka, David Růžička, P. Hořava, Kužel, Doudera, Černošek - Eberle, Lukáč, M. Látal - Jass, Patera, Melka - Valský, Dragoun, Kuchler - Rudovský, Dalecký, Kuchejda. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Pardubice: Salfický - Benák, V. Kočí, Gawryletz, Mocek, Píša, Vašíček, M. Drtina, Ďaloga - Bartek, Cetkovský, Somík - Brendl, T. Zohorna, Rolinek - Radil, Kousal, Buchtele - Tybor, Semorád, Starý. Trenéři: Říha, D. Pospíšil a Landsman.

Nejdelší zápas historie extraligy pro Vítkovice

Hokejisté Vítkovic porazili v nejdelším zápase v historii extraligy České Budějovice 3:2 v třetím prodloužení a zajistili si postup do čtvrtfinále play off. Rozhodující páté utkání předkola ukončil v čase 113:51 Peter Húževka. Vítěze v boji o postup do semifinále čeká Zlín.

Na rozdíl od předešlých dvou domácích zápasů tentokrát Jihočeši nezačali výrazným náporem. Stejně jako soupeř si uvědomovali důležitost utkání, a tak se soustředili i na pozornou obranu. Přesto Budějovice dvakrát vedly góly devatenáctiletého útočníka Švihálka, který v základní části neskóroval ani jednou. Soupeř však vždy vyrovnal a ve 114. minutě rozhodl, když krátce před tím nevyužil závar před brankou Budějovic, pak se ale trefil Húževka.

HC Mountfield České Budějovice - HC Vítkovice Steel 2:3 v třetím prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Švihálek (Červený, Škoda), 29. Švihálek (Červený) - 12. Strapáč (R. Stehlík, R. Hruška), 32. J. Káňa (Roman, Svačina), 114. Húževka. Rozhodčí: Šindler, Hodek - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:1. Diváci: 5306. Konečný stav série: 2:3.

České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Harant, Frühauf, Vydarený, Vráblík, Jank - Suja, Mertl, Podlešák - Knotek, Kotalík, Šimánek - Dej, Langhammer, L. Květoň - Švihálek, Červený, Škoda. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.

Vítkovice: Šindelář - R. Stehlík, Barinka, Sloboda, Voráček, L. Kovář, Rehák, Kudělka - Szturc, Burger, J. Káňa - Huna, Roman, Svačina - Strapáč, R. Hruška, Húževka - Kolouch, Bartánus. Trenéři: Oremus a Svozil.