Výrobce sportovního oblečení Adidas hospodařil ve čtvrtém čtvrtletí s nečekanou provozní ztrátou 239 milionů eur (zhruba 6,1 miliardy Kč).

Na vině jsou problémy v jeho součásti Reebok, kde firma byla nucena odepsat část majetku.

Výsledek analytiky překvapil, v anketě agentury Reuters v průměru očekávali, že Adidas bude mít ve čtvrtletí provozní zisk 28,6 milionu eur.

Zhruba 265 milionů eur v závěru loňského roku tvořily odpisy nehmotného majetku. Odrážejí především slabší výkonnost značky Reebok, než s jakou Adidas počítal. Loni Adidas zhoršil výhled tržeb Reeboku do roku 2015 asi o třetinu.

Adidas je druhým největším světovým výrobcem sportovního oblečení, obuvi a dalších doplňků. Tento trh je vysoce konkurenční, hlavním rivalem Adidasu jsou americký podnik Nike a německá společnost Puma.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru