Výrobce sportovního oblečení Adidas hospodařil ve čtvrtém čtvrtletí s nečekanou provozní ztrátou 239 milionů eur (zhruba 6,1 miliardy Kč).

Na vině jsou problémy v jeho součásti Reebok, kde firma byla nucena odepsat část majetku.

Výsledek analytiky překvapil, v anketě agentury Reuters v průměru očekávali, že Adidas bude mít ve čtvrtletí provozní zisk 28,6 milionu eur.

Zhruba 265 milionů eur v závěru loňského roku tvořily odpisy nehmotného majetku. Odrážejí především slabší výkonnost značky Reebok, než s jakou Adidas počítal. Loni Adidas zhoršil výhled tržeb Reeboku do roku 2015 asi o třetinu.

Adidas je druhým největším světovým výrobcem sportovního oblečení, obuvi a dalších doplňků. Tento trh je vysoce konkurenční, hlavním rivalem Adidasu jsou americký podnik Nike a německá společnost Puma.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru