Moravský podnikatel Radim Pařízek začal poskytovat šíření televizního vysílání na začátku loňského roku, kdy koupil vysílací síť pod označením multiplex 4 od telekomunikační firmy Telefónica Czech Republic.

Od té doby pracuje na zvyšování pokrytí obyvatelstva, které na začátku letošního roku dosáhlo na 86 %. Stále ale pokulhává za konkurenčními multiplexy.

"Letos máme v plánu pokrytí navýšit až na 95 %. S tím už v podstatě finišujeme," říká v rozhovoru pro server IHNED.cz Radim Pařízek.

Není se čemu divit, velký zájem na co nejširším pokrytí má totiž největší mediální skupina v Česku Nova. Ta už má v multiplexu 4 kanály Smíchov, Fanda, Telka a také Nova HD, a je tak vlastně jediným příjmem této sítě.

Mezi další programy totiž patří Inzert TV, která ale vysílá jen v některých regionech, a poté TV Pohoda, která je ale přímo Radima Pařízka.

Spekuluje se také, že by Nova mohla Pařízkův multiplex převzít.

"Určitě nemám zájem ho prodávat," tvrdí pro IHNED.cz Pařízek.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Konkurence v pozemním digitálním televizním vysílání přiostřuje. Na trh loni vstoupil Radim Pařízek, který se svým multiplexem 4 nabízí nižší ceny než jeho konkurent České Radiokomunikace. Jeho síť má sice nižší pokrytí, to by se ale letos mělo změnit.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.