Švýcarský výrobce průmyslových snímačů skupina Baumer otevře v Brně letos v březnu nové výzkumně vývojové centrum. Postupně nabídne práci asi 30 softwarovým a testovacím inženýrům. V tiskové zprávě to uvedla agentura CzechInvest.

Baumer v Česku chystá svou první investici. Podle vedení firmy Baumer bude nové výzkumně vývojové centrum v Brně v budoucnosti hrát klíčovou roli při rozvoji společnosti.

 

"Výzkum a vývoj jsou základním kamenem naší firemní strategie. Nová pobočka v České republice rozšíří spolu s našimi stávajícími kompetenčními centry mezinárodní síť v této oblasti," uvedl Martin Neumeister, vedoucí výzkumně vývojového centra Baumer v Brně.

Ve prospěch Brna podle něj mluvila především úroveň zdejšího podnikatelského prostředí, napojení na univerzitu a také vhodná poloha.

„Česká republika bude i do budoucna konkurenceschopná, pokud bude přitažlivá pro investiční projekty s vysokou přidanou hodnotou. Přesně o tom jsou podobné investice,“ zdůrazňuje ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba.


HNByznys najdete i na Facebooku. Nenechte si ujít nejdůležitější zprávy ze světa financí a staňte se našimi fanoušky - ZDE


Baumer hledá do svého týmu testovací a softwarové inženýry. V první polovině roku 2013 plánuje obsadit asi deset pracovních míst, v následujících třech letech dalších 20 až 30.

Zaměstnanci budou totiž úzce spolupracovat s výzkumně vývojovým centrem ve švýcarském Frauenfeldu.

Skupina Baumer patří k předním světovým výrobcům průmyslových snímačů. Rodinná firma je na trhu už 60 let a v 38 pobočkách v 18 zemích světa nyní zaměstnává 2500 pracovníků.

Sídlí ve městě Frauenfeld ve švýcarském kantonu Thurgau.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru