Start-up Videoflot vznikl v reakci na vzrůstající poptávku po videích nejenom ze strany firem, ale například i kapel.

Režisér a kameraman David "Havran" Spáčil totiž před lety hledal platformu, která by spojovala nezávislé producenty či kreativce právě se zmíněnou poptávkou. Nenašel, a proto se rozhodl vytvořit přesně takové webové stránky.

"Řekl jsem si, že co si člověk sám neudělá, to nemá. A tak se začala na podzim 2011 zvolna rodit první specifikace Videoflotu," říká David Spáčil v rozhovoru pro IHNED.cz.

Jeho projekt nejdříve prošel soutěží StarCube, kterou pořádá Jihomoravské inovační centrum v Brně, nyní na něm pracuje s dalšími třemi lidmi v Chile, kam se s Videoflotem dostal na konci minulého roku.

Chilská vláda chce podpořit příliv zahraničních firem i investic, proto se rozhodla na půl roku nejen finančně podpořit zajímavé projekty z celého světa.

Videoflot se chce zprvu uchytit v Latinské Americe, plánuje ale jít dál.

"Video nyní roste zběsilým tempem ve východní Asii, a proto chceme naši pozornost zaměřit i tímto směrem," potvrzuje Spáčil.

 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Český start-up Videoflot se dostal do programu chilské vlády, která chce nalákat zahraniční firmy. Čtyřčlenný tým tak nyní za podpory této země zkouší prorazit v Latinské Americe. Cíle má ale vyšší, chce do celého světa a za tři roky by rád měl 18 milionů uživatelů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.