Počítače některých zaměstnanců společnosti Apple Inc. napadli hackeři, zřejmě stejná skupina, která se nedávno zaměřila na internetovou sociální síť Facebook. Zatím se zdá, že se jim nepodařilo ukrást žádné údaje.

Facebook v pátek oznámil, že se v uplynulých týdnech stal terčem útoků hackerů. Podle firmy do osobních laptopů zaměstnanců pronikli neznámí hackeři, jejichž stopy vedou do Číny. Informace o uživatelích však nebyly podle Facebooku ohroženy.

Apple agentuře Reuters sdělil, že několik málo počítačů Macintosh zaměstnanců firmy napadli hackeři. Není však zatím žádný důkaz o tom, že by ukradli nějaké údaje. Výrobce iPhonů a iPadů dodal, že ještě dnes vydá softwarový nástroj, který by měl ochránit zákazníky před škodlivým softwarem použitým při útoku.

Počet kybernetických útoků v poslední době roste. Terčem hackerů se před nedávnem staly například internetové stránky časopisů New York Times, Washington Post a Wall Street Jounal. Kybernetický útok tento měsíc ohlásila rovněž internetová sociální síť Twitter.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru