Českým absolventům často chybí propojení teoretických poznatků s praxí, soudí Bohdan Wojnar, člen představenstva za oblast personalistiky společnosti Škoda Auto, která zvítězila ve dvou kategoriích průzkumu mezi českými studenty TOP zaměstnavatelé 2012/2013, který uspořádala Česká studentská unie.

Připravuje český školský systém studenty na nástup do práce dostatečně?


Naše školství je v obecné rovině na vysoké úrovni. Absolventům ucházejícím se o zaměstnání však bohužel stále často chybí propojení teoretických poznatků ze školy s realitou v praxi. Tomu je třeba se velmi intenzivně věnovat již na středních školách, zejména na těch odborných. Příkladem může být systém duálního vzdělávání v Německu. V České republice je navíc, stejně jako ve většině evropských zemí, výrazný nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců s technickým vzděláním.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru