Vítejte na portálu pro malé a střední firmy

Právě jste na portálu ProByznys.info, který přináší obsah a praktické nástroje malým a středním firmám i drobným živnostníkům.

Outsourcing už nemusí být tak lukrativní jako dříve. Po letech nadšení, kdy bylo možné pozorovat i dvouciferná tempa růstu outsourcingu byl letos zaznamenán od firem nový pohled na outsourcing, který by se dal nazvat jako určité rozčarování.

Rady pro podnikání
Vyzkoušejte si nový portál zaměřený na malé a střední firmy

VÍCE O PORTÁLU

REGISTRUJTE SE NA 30 DNÍ ZDARMA

Zatímco loni pětina dotázaných plánovala outsourcovat některou ze svých vedlejších činností, letos to je pouhých 11 procent. Naopak, z necelých osmi na více než deset procent vzrostl podíl firem, které plánují tzv. "insourcovat", chcete-li začít vykonávat opět vlastními silami, činnosti, které v minulosti outsourcovaly.

Vyplývá to z každoročního průzkumu společnosti PwC ČR, v němž se zhruba stovky vedoucích představitelů nejvýznamnějších tuzemských firem PwC ČR ptá na otázky týkající se jejich podnikání.

Určitě však nelze tento výsledek vnímat jako konec outsourcingu v Čechách. Spíše je to podnět k tomu, uvědomit si, že outsourcing není samospasitelný, a pokud má splnit to, co se od něj očekává, je nutné zajistit několik základních předpokladů.

Jaké předpoklady to jsou? Jak s danými předpoklady pracovat? Jak případně správně outsourcing načasovat?

Odpovědi na tyto a další dotazy najdete v článku portálu ProByznys.info:

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.