Zatímco přírůstek obchodních společností v Česku je mezi jednotlivými lety poměrně stabilní, na soukromé podnikání si troufá čím dál méně lidí. Vloni přibylo jen o něco více než 20 tisíc nových fyzických osob podnikatelů, což představuje více než 40procentní propad ve srovnání s rokem 2009. Vyplývá to z analýzy společnosti CRIF – Czech Credit Bureau.

Celkem bylo v loňském roce podle údajů z obchodního rejstříku založeno 23 055 obchodních společností a 5 797 jich zaniklo, jejich čistý přírůstek tak činil 17 258.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.