Dvoutýdenní prohibice se výrazně podepsala na výsledcích karlovarské Becherovky.

Omezení prodeje lihovin při metanolové kauze v loňském září stála společnost Jan Becher – Karlovarská Becherovka 100 milionů korun.

"Náklady spojené s prohibicí a následnými opatřeními jsme prozatím vyčíslili na 100 milionů korun, což však není finální částka vzhledem k velmi složité situaci na exportních trzích," uvedl generální ředitel firmy Anthony Schofield, podle kterého Becherovka snad nejtěžší období ve své historii ustála dobře.

Tržby firmy v 2. pololetí klesly o 12 procent ve srovnání se stejným obdobím předešlého roku. Ztráty způsobila částečná prohibice firmě i na exportních trzích.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.