V českých hotelech, penzionech a kempech se v loňském roce ubytovalo více než třináct a půl milionu hostů, což bylo o 5,8 procenta více než předloni. Počet nocí, které všichni dohromady v Česku strávili, se zvýšil o 3,5 procenta na 39,6 milionu.

Na růstu návštěvnosti i přenocování se opět podepsali především turisté z ciziny. Vyplývá to ze zveřejněných dat Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Zahraničních návštěvníků přijelo loni do Česka skoro 7,2 milionu, což bylo meziročně více o 6,8 procenta, a jejich počet přenocování se zvýšil o 5,8 procenta na téměř 20,6 milionu.

 

Největší nárůst hostů zaznamenaly pětihvězdičkové hotely, kde se loni ubytovalo přes 1,05 milionu hostů. Oproti předloňsku to bylo více o 8,8 procenta.

Domácích hostů do hromadných ubytovacích zařízení přijelo více o 4,7 procenta a strávili zde o 1,1 procenta více nocí. Tuzemští i zahraniční hosté celkově strávili ve sledovaných ubytovacích zařízeních v průměru shodně 2,9 noci.

Tradičně přijelo nejvíce zahraničních turistů z Německa a Ruska a nejčastěji se ubytovali v hlavním městě. Za celý loňský rok do Česka zavítalo 1,42 milionu Němců a oproti roku 2011 to bylo více o 2,2 procenta.

Němci v Česku zároveň strávili o 0,4 procenta více nocí, tedy celkem téměř 4,6 milionu. Rusů loni přijelo 698 000, což bylo skoro o pětinu více než předloni.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru