Nový program Novy by se měl jmenovat Telka, jak potvrdil i generální ředitel TV Nova Jan Andruško. V žádosti o licenci u Rady pro rozhlasové a televizní vysílání byl použit pracovní název Kanál 7, stejně jako u původní žádnosti k Fandovi byl nejdříve uveden název Kanál 5.  Nový kanál bude zaměřen na archivní pořady z oblasti dramatické tvorby, zábavy, zpravodajství a publicistiky. Dnes to prozradila předsedkyně Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Kateřina Kalistová.

O udělení licence k novému programu bude RRTV rozhodovat na některém z nejbližších zasedání. To příští se uskuteční 5. února.

Žádost o licenci na nový kanál předložil provozovatel Novy společnost CET 21 v prosinci. Podle RRTV bylo ale nutné doplnit některé doklady podle zákona o vysílání. "Žádost společnosti CET 21 je již kompletní a žadatel byl pozván na ústní jednání, které se bude konat na následujícím zasedání," řekla Kalistová.

Dodala, že k projednání charakteru vysílacího schéma slouží právě nařízené ústní jednání. "Definitivní podoba programového zaměření a programové skladby bude tedy známa až po tomto ústním jednání," upřesnila.

Telka bude sedmou stanicí skupiny Nova, do jejíhož portfolia volně šířených programů kromě hlavního kanálu patří Nova Cinema, na muže zaměřený Fanda (spustil se vloni v létě) a komediální Smíchov (ten funguje od prosince).

Skupina Nova dále provozuje placené stanice Nova Sport a česko-slovenskou verzi MTV. Telka má být stejně jako Fanda a Smíchov vysílán ve 4. multiplexu.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru