Developerům jdou byty lépe na odbyt. Své lepší prodejní výsledky ale vedle rekordně levných hypoték velkou měrou dotují nízkými cenami novostaveb. Jen v Praze se loni prodalo 4578 nových bytů, což je oproti roku 2011 o 20 procent více. Tomuto nárůstu výrazně pomohly podzimní slevy developerů Central Group a Ekospol.

"Přetrvávající převis nabídky nových bytů dovedl i některé velké developery k osekání cen v podstatě na náklady," píše v nejnovější analýze Marcel Soural, šéf developerské a stavební skupiny Trigema, která pravidelně vyhodnocuje pražský trh s novými byty.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.