Na začátku roku 2012 se mluvilo o možném rozpadu eurozóny kvůli řecké záležitosti. Možnost grexitu – tedy odchodu Řecka z eurozóny – byl velmi reálný.

Ovšem díky vítězství proevropských stran v řeckých parlamentních volbách a zároveň snaze německé kancléřky Angely Merkelové zůstala eurozóna zachována v nezměněné podobě.

Podíl na zklidnění situace má také Evropská centrální banka, která na začátku letních prázdnin vyhlásila připravenost vykupovat v neomezeném objemu a neomezeném čase státní dluhopisy problémových států, a to v případě, že o to oficiálně požádají.

V článku se dále dozvíte

  • Jen 28 procent Britů chce podle listopadového průzkumu setrvat v Evropské unii. Nelíbí se jim, že EU se stává čím dál víc politickým, nikoliv ekonomickým projektem. Teď mají navíc slíbeno referendum o možnosti EU skutečně opustit.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru