Co se dnes děje:

- Dozorčí rada Českých drah dnes bude volit předsedu představenstva drah. Očekává se, že bude opět zvolen současný šéf Českých drah Petr Žaluda (46).

- Setkání se zástupci společnosti Westinghouse, ocelářské asociace Hutnictví železa a České asociace ocelových konstrukcí na téma dostavba Temelína a budoucnost českého ocelářského průmyslu.

- Mise Mezinárodního měnového fondu (MMF) přijede do Kyjeva k jednání o žádosti tamní vlády o poskytnutí úvěrové pomoci.

- Hospodářské výsledky za 4Q 2012 oznámí Ford, Harley-Davidson, Pfizer nebo Amazon.com.

EK hrozí členům kvůli prasnicím

Evropská komise na pondělním zasedání ministrů zemědělství pohrozila některým zemím Evropské unie právními kroky kvůli tomu, že jejich farmáři neplní pravidla týkající se životních podmínek prasnic. Česko s plněním podmínek potíže více méně nemá. Situaci bedlivě ale sleduje kvůli tomu, aby čeští producenti nebyli znevýhodněni proti konkurenci.

Oslabená Ukrajina

Ukrajina vstupuje do jednání s Mezinárodním měnovým fondem (MMF) značně oslabena. Podle analytiků jí výrazně uškodí účet na sedm miliard dolarů (asi 134 miliard Kč), který jí za neodebraný plyn předložilo Rusko. Jednání začínají v Kyjevě v úterý a Ukrajina chce po MMF půjčku 15 miliard dolarů (asi 287 miliard Kč).

Rusko chce pomoc Kypru, má ale podmínky

Rusko by mohlo pomoci Kypru překonat jeho finanční problémy, chce ale vidět, že k pomoci nejvíce přispěje eurozóna a že maximum udělá i vláda v Nikósii. V rozhovoru s německými médii to řekl ruský premiér Dmitrij Medveděv. Kypr čeká, až mu Evropská unie poskytne finanční pomoc, aby se vypořádal s krizí, do které se jeho bankovní sektor dostal kvůli provázanosti s řeckou ekonomikou.

Yahoo! mí nižší zisk, ale vyšší tržby

Americká internetová společnost Yahoo! v posledním čtvrtletí loňského roku dokázala navýšit tržby, ale klesl ji čistý zisk. Firma vydělala 273,2 milionu dolarů, nebo 23 centů na jednu akcii. Ve stejném období předloni to bylo 295,6 milionu dolarů, tehdy 24 centů na akcii.

Pokles zisku ale byl ovlivněn i jednorázovými náklady, které souvisely s odchodem Yahoo! z Jižní Koreje, a dosáhly až na 83 milionů dolarů. Zisk by tedy jen bez této položky mohl být v meziročním porovnání vyšší. (VÍCE ZDE)

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru