Sociální sítě jsou doménou zejména příznivců neúspěšného kandidáta Karla Schwarzenberga. Po prvním kole prezidentské volby se hodně mluvilo o tom, že Facebook a Twitter měly na výsledky voleb poprvé nezanedbatelný vliv. Vítězství Miloše Zemana tak bylo pro mnohé uživatele a analytiky nepříjemným probuzením do reality.

Nejčastěji skloňovanými slovy na sítích teď jsou smutek, zklamání, emigrace. O změně občanství se zmínil například známý cyklista Roman Kreuziger, na Twitteru si posteskli fotbalista Milan Baroš. Mnozí se také cítí být záplavou příspěvků přehlceni a těší se, až se celá situace kolem prezidentské volby uklidní. Níže jsme vybrali několik příspěvků, které se často opakují a náladu mezi uživateli nejlépe vystihují.

(všechny příspěvky zobrazíte tlačítkem Read more)

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru