Celková důvěra v domácí ekonomiku v lednu klesla ve srovnání s prosincem loňského roku o 0,3 bodu. Indikátor důvěry podnikatelů se meziměsíčně mírně zvýšil. Mezi podnikateli se důvěra v ekonomiku nezměnila ve stavebnictví. V průmyslu a v obchodě se mírně snížila; ve vybraných odvětvích služeb se mírně zvýšila. Informoval o tom dnes Český statistický úřad (ČSÚ).

V meziročním srovnání byl jak souhrnný indikátor důvěry, tak indikátor podnikatelů a spotřebitelů nižší. „Výsledek je bohužel nutné interpretovat tak, že obrat k lepšímu v české ekonomice v lednu nenastal. Pro všechny podnikatelské složky konjunkturálního indexu ČSÚ nicméně platí, že na své dno klesly v loňském listopadu a jejich hodnota z letošního ledna zůstala o něco výš," komentoval výsledky Pavel Sobíšek, analytik UniCredit Group.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.