Co se dnes děje:

- Ministerstvo financí zveřejní informace o vývoji příjmů a výdajů ČR do rozpočtu EU za loňský rok

- Český statistický úřad zveřejní výsledky konjunkturálního průzkumu za leden 2013

- Finský výrobce mobilních telefonů Nokia i americká společnost Microsoft zveřejní hospodářské výsledky za 4. čtvrtletí loňského roku

- Zasedá Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB), rozhodování o úrokových sazbách není na programu

- Mise Mezinárodního měnového fondu (MMF) bude s ukrajinskou vládou jednat o její žádosti čerpat od MMF půjčku deset miliard SDR (asi 15 miliard USD)

Počet pokut firmám roste

Počet pokut firmám za nezveřejnění hospodářských výsledků se loni téměř ztrojnásobil, jejich celkový objem stoupl o více než dvojnásobek. Celkem stát vyměřil 941 pokut za zhruba 24 milionů korun. Uvedla to Mladá fronta Dnes (MfD). Podle listu firmy zákon často obcházejí záměrně.

Apple zklamal

Americká technologická společnost Apple ve středu sice ohlásila stabilní čistý zisk i rekordní prodeje přístrojů iPhone a iPad za první čtvrtletí svého fiskálního roku, nicméně čísla zaostala za očekáváními. Akcie firmy vzápětí oslabily, podle agentury Reuters se propadly o více než deset procent po uzavření obchodování na newyorské burze. (VÍCE ZDE)

Německý trh s elektřinou nefunguje

Trhu s elektřinou v Německu uškodila silná podpora obnovitelných zdrojů, která jde proti zájmu spotřebitelů. Tvrdí to analytici investiční banky Macquarie, podle nichž budou domácnosti v budoucnu za elektřinu platit čím dál víc, zatímco cena na velkoobchodní úrovni se drží nízko.

Monti v Davosu obhajoval reformy

Odstupující italský premiér Mario Monti na ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu obhajoval reformy své vlády. Před finanční a politickou elitou řekl, že za potíže, do kterých se Itálie dostala, jsou zodpovědné především vlády minulé. Reformy však podle něj musí pokračovat i po únorových volbách.

US Airways se zdvojnásobil zisk

Zisk americké letecké společnosti US Airways se ve čtvrtém čtvrtletí zdvojnásobil na 37 milionů USD (711,4 milionu Kč) z 18 milionů USD o rok dříve. Firmě se podařilo zlepšit obsazenost letadel a vydělat více peněz na cestujícího, uvádí se ve středečním prohlášení. Za celý rok zisk firmy bez mimořádných položek činil rekordních 537 milionů USD.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru