Basketbalisté Nymburka v osmifinálové skupině Evropského poháru prohráli s VEF Riga 80:85 a pravděpodobně si tím zmařili šanci na postup do čtvrtfinále. Pokud ji chtějí oživit, musejí za týden vyhrát v Rize a následně doma udolat Bilbao. Prohra je může mrzet o to více, že v průběhu zápasu dvakrát vedli o 15 bodů.

Hráči Nymburka, motivovaní předchozím nepovedeným výkonem ve VTB lize, začali hodně zostra. Hned v první minutě dali dvě trojky a rychle získali šestibodový náskok. Navíc předváděli velmi dobrou obranu a dařilo se jim eliminovat ze hry lídra Rigy a jednoho z nejlepších hráčů v celé soutěži Rowlanda. Ten dal první koš až v závěru první půle a celkem osmi body výrazně zaostal za svým průměrem.