Prodej chytrých telefonů letos poprvé celosvětově překoná jednu miliardu přístrojů. Loni se jich prodalo přes 800 milionů. Na konci roku by mělo telefon s operačním systémem používat 1,9 miliardy lidí. V prognóze na letošní rok to uvedla poradenská firma Deloitte.

Od roku 2010 se prodej chytrých telefonů letos zhruba ztrojnásobí. Poroste také význam mobilní reklamy jak ve smartphonech, tak zejména v tabletech. Její objem by se měl letos zvýšit o polovinu na devět miliard dolarů. Na chytré telefony připadne 4,9 miliardy a na tablety 3,4 miliardy USD, zbytek bude směřovat na telefony bez operačního systému.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.