V bahrajnských domácnostech pracuje přes 38 tisíc služebných, chův, řidičů a dalších pomocníků, kteří za prací přišli především z Asie a Afriky. A podobná situace je i v dalších zemích Perského zálivu. Je to levná a nenáročná pracovní síla, kterou si bohaté rodiny mohou snadno dovolit.

Některé vlády se ale pro své občany snaží vybojovat vyšší platy i více "svobody". Proto se do Dauhá sjeli zástupci okolních států a před týdnem společně vypracovali podmínky, za kterých rodiny mohou pracovníky ze zahraničí do svých domů najímat.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.