Co se dnes děje:

- Energetický regulační úřad v Albánii dnes vybere nového šéfa společnosti CEZ Shpërndarje, která je součástí skupiny ČEZ. Následně rozhodne, zda podniku odebere licenci, anebo mu ji ponechá

- Ministr zemědělství Petr Bendl dnes představí strategii českého zemědělství a potravinářství na období 2014 až 2020. Dokončení a prosazení koncepce označují zástupci nevládních zemědělských organizací za jednu z nejdůležitější událostí pro české zemědělství v letošním roce

-  Ministři financí a hospodářství zemí eurozóny dnes rozhodnou o nástupci současného předsedy Euroskupiny Jeana-Clauda Junckera

Letiště Václava Havla ruší lety

Pražské letiště Václava Havla také dnes kvůli nepříznivému počasí v západní Evropě zrušilo několik letů, ráno šlo o tři odlety a tři přílety z Frankfuru nad Mohanem. Kromě toho byl zrušen i jeden odlet do Ostravy. ČTK to řekla mluvčí letiště Eva Krejčí. Samotné ruzyňské letiště žádné problémy kvůli počasí nemá.

Hlavní ekonom ECB: Země eurozóny musí reformovat

Evropské hospodářství nadále klesá, členské země eurozóny proto musí pokračovat ve svých reformách. Uvedl to hlavní ekonom Evropské centrální banky (ECB) Peter Praet v rozhovoru pro list Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung.

Dreamliner dělá starost aerolinkám

Japonská letecká společnost All Nippon Airways (ANA) oznámila, že zruší od středy do neděle 123 domácích a 18 mezinárodních letů. Stalo se tak po potížích s bateriemi na letounech typu Boeing 787 Dreamliner, které společnost provozuje. Opatření se podle agentury Reuters dotkne více než 18.000 cestujících.

Šéf Disney si vydělal téměř čtvrt miliardy korun

Generální ředitel amerického mediálního gigantu Walt Disney Bob Iger si loni vydělal více než 37 milionů dolarů (přes 710 milionů Kč). Jeho mzda tak stoupla o 18 procent poté, co firma vykázala rekordní celoroční zisk i tržby.

Řecký přebytek

Řecká vláda by mohla v letošním roce dosáhnout přebytku u primárního rozpočtu, který nezahrnuje náklady na správu dluhu. Agentuře DPA to sdělil nejmenovaný vysoký představitel řeckého ministerstva financí.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru