Stovky zaměstnanců české Telefóniky letos přijdou o místo. Společnost Hospodářským novinám potvrdila, že pro tento rok počítá s propuštěním zhruba pěti set lidí.

Telefónica se zatím nechce vyjadřovat k tomu, kolik svým lidem zaplatí na odstupném, protože plán ještě není hotový. Nemělo by však jít o zanedbatelnou částku, podle analytika Tomáše Menčíka se může s ohledem na situaci ve firmě pohybovat kolem 120 milionů korun.

Firma nechce upřesňovat ani to, kterých pozic se vyhazovy nejvíc dotknou. Týkat by se však měly jak řadových zaměstnanců, tak i topmanažerů.

"Součástí programu optimalizace – který se netýká pouze tohoto roku – jsou i změny organizační struktury, jimiž se snažíme zvýšit efektivitu firmy. Letos by se měly dotknout nejvýše deseti procent zaměstnanců,“ uvádí personální ředitel Telefóniky Ctirad Lolek.

Pro upřesnění: Telefónica v Česku dává v současnosti práci 5862 lidem. A jen v uplynulých třech letech personálně zeštíhlela minimálně o čtvrtinu zaměstnanců. Důvody jsou zřejmé – větší konkurence na trhu, méně volajících a větší tlak na nižší ceny. Navíc se očekává příchod čtvrtého mobilního operátora. Čtěte více v Hospodářských novinách

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru