Důsledky aféry

Důsledky metanolové aféry

20 %

Na tolik odhadují v průměru výrobci a dovozci lihovin pokles svých tržeb za loňský rok.

39 ŽIVOTŮ

si vyžádala celkem metanolová aféra.

0,4 MILIARDY KORUN

chybí za loňské září a říjen ve státním
rozpočtu na spotřební dani z lihu.

3 345 LITRŮ

lihu by mělo být vylito pod celním dohledem. Za něj si pak firmy mohou žádat daňovou kompenzaci. Maximálně by se mohlo jednat zhruba o 950 tisíc korun.

10 %

Zhruba o tolik klesl loni objem prodeje tvrdého alkoholu z 65 milionů litrů v roce 2011.

4 FIRMY

si zažádaly o asistované vylití alkoholu, u kterého se nepodařilo zjistit původ. Z toho dvě firmy si zažádaly o vylití pouze jedné lahve alkoholu.

Ještě počátkem loňského roku výrobci odhadovali, že roční spotřeba lihovin v Česku klesne s ohledem na trendy předchozích let maximálně o sedm procent. Zářijová prohibice však srazila odbyt mnohem více. Přesný součet za celý loňský rok producenti a dovozci zatím nemají, ale podle jejich odhadů klesly loňské tržby v průměru o 20 procent a objem prodeje zhruba o 10 procent z 65 milionů litrů lihovin v předchozím roce.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.