Evropa, včetně středoevropského regionu, se musí připravit na další nápor asijských investorů. Hlavně z Číny, říká americký bankéř Kent Holt, který v pražském ústavu HSBC odpovídá za strukturované financování.

Podle něj Číňané během loňského posledního čtvrtletí uskutečnili v Evropě 36 akvizic, zatímco Evropané v Číně jenom šestadvacet.

„Je to vůbec poprvé, co Číňané převzali v Evropě více firem než naopak,“ uvádí finanční expert, který svoji profesionální dráhu spojil se střední Evropou.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Číňané během posledního čtvrtletí uskutečnili v Evropě 36 akvizic, zatímco Evropané v Číně jenom šestadvacet. V západoevropských zemích jdou Asiaté hlavně do akvizic. Ve střední Evropě dosud dávali přednost výstavbě na zelené louce.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru