Společnost LeeToo dala podnět Českému telekomunikačnímu úřadu (ČTÚ), aby zahájil kontrolu v Telefónice.

Operátor podle firmy znemožňuje držitelům telefonních čísel provozovaných LeeToo dovolat se na čísla tísňového volání. Je jim prý také znemožněno jejich zákonné právo si své telefonní číslo ponechat.

Sdělil to ve čtvrtek člen představenstva LeeToo Rostislav Levkovič. Telefónica počátkem ledna pro údajné porušení smluvních podmínek odpojila několik set telefonních čísel, které v její síti LeeToo provozovala.

"Odpůrce z pozice síly bere zcela nemyslitelným a nevybíravým způsobem za rukojmí třetí osoby," stojí v prohlášení LeeToo.

Zároveň navrhuje, aby ČTÚ za spáchání dvou správních deliktů Telefónice uložil pokutu v celkové výši 30 milionů korun a aby jí byla odebrána licence mobilního operátora.

Spor trvá už skoro rok

Obě společnosti spolu vedou spor od loňského března. Společnost LeeToo působila na trhu jako tzv. šedý operátor. Využívala zvýhodněných podmínek, které operátor poskytuje velkým zákazníkům a nabízela je dalším koncovým uživatelům.

To bylo ale v rozporu se smluvními podmínkami. Telefónica proto ukončila s LeeToo smlouvu a čísla 4. ledna odpojila. Celkem se jedná asi o 1000 SIM karet.

Telefónica se již v minulosti přela s několika firmami, které přeprodávaly její služby uzavřeným skupinám zákazníků. Spory vedla například se společnostmi TMT nebo Hermod, které poskytovaly několik desítek tisíc SIM karet.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru