Co se dnes děje:

- Ministerstvo práce a sociálních věcí zveřejní údaje o nezaměstnanosti za prosinec

- Český statistický úřad zveřejní indexy spotřebitelských cen - inflace za prosinec 2012

- Schůze vlády. Na programu mimo jiné:

  • návrh změny zákoníku práce
  • zrušení stupně utajení u usnesení vlády ČR ze dne 8. listopadu 2012 k závěrům kontrol na projektech Ředitelství silnic a dálnic ČR

Alcoa potěšila

Alcoa, která už tradičně odstartovala výsledkovou sezonu v USA, za poslední čtvrtletí 2012 vykázala čistý zisk na akcii 21 centů oproti loňské ztrátě 18 centů při tržbách 5,9 miliardy dolarů. To ale jen kvůli snižování nákladů. Analytici očekávali zisk na 21 centech na akcii a tržby 5,6 miliardy dolarů. (VÍCE ZDE)

Stát na D1 ušetří 1,7 miliardy korun

Součet nejnižších nabídek stavebních firem na opravu pěti úseků dálnice D1 činí necelých 2,7 miliardy korun. Je to zhruba o 1,7 miliardy korun méně, než Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) původně předpokládalo. Informuje o tom deník E15.

Česká televize zrušila tendr

Česká televize (ČT) zrušila tendr na prodej reklamy, který vyhlásila loni na podzim. Přihlásila se do něj totiž pouze jedna společnost, a to Media Master, která reklamu v ČT prodává nyní. Informuje o tom deník E15. Dvouletá zakázka měla předpokládanou hodnotu 16 milionů korun.

Těžba ropy v USA rekordně stoupá

Těžba ropy ve Spojených státech letos poroste znovu rekordním tempem a do konce roku 2014 její produkce vzroste o téměř čtvrtinu. Předpověděl to v úterý Úřad pro energetické informace (EIA) při ministerstvu energetiky USA. Prudký nárůst ropné těžby v USA bude nadále hnát bouřlivý rozvoj břidliových zdrojů.

Katar pomůže Egyptu

Katar poskytne Egyptu novou finanční pomoc 2,5 miliardy dolarů (49 miliard Kč). Oznámil to v úterý katarský předseda vlády šajch Hamad bin Džasím Sání. Peníze bohatého emirátu mají zemi pomoci překonat měnovou krizi a překlenout čas do doby, než se Káhira bude schopna dohodnou na úvěrové pomoci s Mezinárodním měnovým fondem (MMF).

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru